Kuidas kanuumatkal käituda

Turvalisus

Jõgi on jõukohane kõigile matkajatele. Kuna ürglooduses on ka vee kohale langenud puid, tuleb alati olla ettevaatlik, et end mitte vigastada.

Ettevalmistus

Teeme alati teile enne veele minekut koolituse, et kuidas veel käituda ja erinevate olukordadega toime tulla.

Varustus

Meie poolt on kanuud, mõlad, päästevestid. Kindlasti soovitame kaasa kaasa võtta vahetusriided juhuks, kui peaksite märjaks saama.

Korduma kippuvad küsimused

NB! Väiksemategi haigusnähtudega palun jää koju! Kui oled aga terve siis... - Võta kaasa hea tuju! - Kaasa tuleb võtta vähemalt üks paar kuivi vahetusriideid, juhuks kui "mingil" põhjusel märjaks saad! - Soovitav on kanda matka ajal mütsi. - Võimalusel ära võta kanuusse kaasa prille, võtmeid, fotoaparaate, mobiiltelefone, dokumente, ehteid jms. Kui teisiti ei saa, pane tarvilik lukuga taskusse. - Matka algul toimub reisiseltskonna koolitus, kus tutvustatakse kanuu juhtimisvõtteid ja jagatakse ohtralt kasulikke nõuandeid! - Kuula tähelepanelikult instruktoreid ja jäta nende öeldu meelde! - Pane selga päästevest, kinnita kõik selle nöörid, lukud ja aasad, sest siis on eneselgi turvalisem tunne! - Matka alustades proovi kohe matkajuhi antud juhised praktikas läbi. Tavaliselt alustatakse matka mõnes rahulikumas kohas, kus saab enne kärestikulistesse vetesse jõudmist erinevaid sõudmisvõtteid harjutada. - Eesistuja peab jälgima võimalikke takistusi veekogul ja andma nendest varakult teada tüüriale, et jõuaks ohutult takistustest mööda. - Kui arvad, et mõni kärestik käib üle jõu, ära häbene kanuud kaldale tuua ja seda tassida mööda kallast ohtlikust kohast ringiga ümber. - Kui oled otsustanud kärestiku siiski sõites läbida, tuleb seda ka teha. Poolel teel ümber mõelda enam ei saa. - Hoia kanuu alati samasuunaliselt jõevooluga, sest külg ees sõites võib kanuu kergesti ümber minna. - Mõne kivi otsa kinni jäädes ära karda jalgupidi vette astuda. Jalad saavad küll märjaks, kuid väldid kanuu ümberminekut. - Külmarohtu võid kasutada alles pärast matka lõppu, kuna õnnetused juhtuvad enamasti ikka alkoholi süül. PS. Kui oled saabunud matkale joobe tunnustega, siis me teid veele lubada ei saa ja matkaraha ka ei tagasta! - Sobilik riiete valik: Soovitame selga panna riideesemed, millest kahju poleks, kui need määrduvad/riknevad või kaduma lähevad. Headeks jalanõudeks on need, mis oleksid kindlalt jala küljes kinni, juhuks kui vette peaksite kukkuma või minema.

Tekkis küsimusi?